Müzik Lisans & Yayın Aşamaları

Sizinde müziklerinizi uluslararası lisanslayalım, Spotify, iTunes, Amazon Music, Youtube Music dahil 35 farklı dijital platformda yayınlayalım. Ek ücret ödemeden Youtube Content ID ile Facebook ve Instagram teklif bildirim işlemleri için ücretsiz hizmet alın.

Hemen buraya tıklayarak formu doldurun, teklif ve işlem sürecini anlatan raporu alın.

Fiyat bilgisi için lütfen info(@)seckinfikir(.)com eposta adreslerimize mesaj yazınız. Daha hızlı iletişim için sadece Whatsapp mesaj hattı: +90-216-820-11-35 numaramıza mesaj gönderebilirsiniz.

Tüm Aşamalar

Başvuru İşlemleri
Tüm evrak, başvuru, lisanslama, yayıncılık işlemlerini biz gerçekleştiriyoruz. Sizden sadece tek bir yanıt istiyoruz: Eserleriniz %100 size mi ait?

Maalesef aldığımız birçok başvuruda bu sorunu yaşıyoruz. Eğer şarkınız %100 size ait değilse, içerisinde başka bir kişiye/kuruma ait birim,yapı,vokal vb. varsa o kişiden/kurumdan dijital imzalı onay dilekçesi almanız gerekmektedir. Lisans başvuru süresince bu belgeler gerekecektir.

Eğer şarkınız içerisinde beyan etmediğiniz başka bir kişiye/kuruma ait birim,yapı,vokal vb. varsa lisans işleminiz iptal edilir ve başvuru ücretiniz iade edilmez.

Başvuru Şartları
İster tek şarkı, ister on şarkı olsun. Bu bir albüm sayılmaktadır. Albüm bazında tüm lisans & yayın ücretleri aynıdır. Her şarkı için tek tek ödeme yapmak yerine, tek bir albümde şarkılarınızı toplamanız hem ekonomik hem de istatistiksel olarak daha fazla dinleyiciye ulaşmanız konusunda avantaj sağlar. Aşadağıdaki maddeler size uygunsa diğer adıma geçebilirsiniz.

- En az 10 şarkı
- Başka bir kuruluşla devam eden bir anlaşmanızın bulunmaması
- Şarkıların daha önce bir dijital platformda yayınlanmamış olması
- Şarkıların %100 size ait olması veya katkı sağlayan kişiden/kurumdan dijital imzalı onay dilekçesi

Uluslararası Lisanslama
Uluslararası geçerliliği olan UPC/EAN lisans türlerinde albümünüzü lisanslıyoruz. Oluşan lisans evrakları ile yayıncılık başvurusunda bulunuyoruz.

Neden Uluslararası Lisanslama Gereklidir?
Temel bir sorun ile başlayalım: Bir şarkı ürettiğinizde bunu Türkiye noterlerinde sayfalarca onaylattığınızı varsayalım. Şarkınızı sosyal medyada paylaştığınızda, Rusya'dan bir kişi müziğinizi beğenebilir ve kendi eseriymiş gibi ülkesinde yayınlayabilir. Bunu fark edip dava açmaya girişiminde bulunduğunuzda "Yetkili Mahkeme, Ülkeler arası Dava" gibi bürokratik sorunlar ile karşılaşırsınız. Uluslararası lisanslama sonrası Spotify, iTunes, Youtube Music gibi dijital platformlara müziğinizi gönderebilirsiniz. Bu adreslerde yayınlanmış içeriğiniz aynı zamanda korunur. Sizin yayınlanmış şarkınızı tekrar lisanslamaya çalışanlar engellenir.

Uluslararası geçerliliğe sahip UPC/EAN lisansları almak için Seckin Fikir Distribütörlüğü olarak resmi başvuru yapıyoruz. Lisans başvurusu için distribütörlük haklarına sahip olunması gerekmektedir. Distribütör tarafından yapılmayan başvurular kabul edilmemektedir.

Lisanslama sürecinde albümünüz baştan sonra taranır. İşlemler 2 hafta sürmektedir. Ortalama 2 hafta sonra lisans sertifikaları alınır ve yayıncılık işlemlerine başlamak için her şey hazır olur.

Lisans başvurusu öncesinde sanatçı, albüm kapak resmi, sanatçı iletişim bilgileri gibi eser kimlik bilgileri sizden istenir. Lisans sertifikaları alındıktan sonra beyan ettiğiniz bilgilerle birlikte 35 farklı dijital platforma albümünüz bildirilir. Her platformun işleme alma süresi farklıdır. Aşağıdan ortalama süreleri öğrenebilirsiniz.

Artist Hesabına Sahip Adresler
Spotify (Onaylama 3-5 gün arasında sürmektedir. Daha sonra hesabınızı yönetebileceksiniz.)
Itunes (Onaylama 7-14 gün arasında sürmektedir. Daha sonra hesabınızı yönetebileceksiniz.)

Tek panel üzerinden tüm süreci yöneteceksiniz. Tüm platformlarda yayınlanma süresi 20 günü bulabilir.
24-7
7digital
8tracks
Akazoo
Amazon Music
Anghami
Apple iTunes
AWA
Deezer
Dubset
Facebook
Google Music Store
iHeartRadio
iMusica
InProdicon
KDigital
Kuack
Line Music
MediaNet
Napster
NetEase Cloud Music
Pandora
Saavn
Shazam
Slacker Radio
SoundExchange
Spotify
Synchtank
Tidal
TouchTunes & PlayNetwork
United Media Agency (UMA)
Yandex
Youtube Content ID
YouTube Music

Spotify ve iTunes istatistikleriniz resmi Artist For Spotify ve Artist For iTunes uygulamalarından yönetebileceksiniz. Açılan hesapları sadece siz yönetebilirsiniz. Tarafımızdan yönetilmesini isterseniz ek hizmet talep etmeniz gerekmektedir.

Spotify ve iTunes dışındaki 33 platformun resmi özel paneli bulunmamaktadır. Ancak kkbox gibi sadece kendi bölgesinde hizmet veren platformlardan da doğru istatistikler alabilmeniz için 33 platformu kapsayan tek bir panel hazırladık. Tüm verilerini özel panelden yönetebileceksiniz.

Vereceğiniz banka hesabını yayıncılık sürecinde dijital platforma bildiririz. Direkt Satış, Dinlenme, Reklam gelirleri kesintisiz olarak banka hesabınıza platformlar tarafından yatırılır. Yayınlanmış albüm gelirlerinden kesinti yapmamaktayız. Sadece lisans & yayıncılık işlemlerinin başında ücret talep ederiz.

Menajerlik hizmetinden, sosyal medya hesaplarınızın tasarımına, imaj üretiminden, etkinliklerinizin planlanmasına kadar birçok alanda hizmet vermekteyiz. Hiçbir ek hizmetimizi şart koşmuyor, tercih etmeniz durumunda ücret talep ederek gerçekleştiriyoruz.